Sifu Sławomir Pawłowski

Początki

Trenuje kung Fu nieprzerwanie od 14 roku życia, tj. od 32 lat. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął w wieku 14 lat od rozpoczęcia treningów w Ognisku T.K.K.F „Stolem” w Gdyni w sekcji prowadzonej przez Jerzego Matusiaka. Były to treningi walki przypominające obecne Vale Tudo czy MMA. Następnie ćwiczył karate Shotokan.

 

Shaolin Kung Fu najpierw uczył się w Polsce od Mistrza Huanga (styl 5 zwierzat) oraz podstaw Shaolin Luohan od Liu Jia Lun. Po latach uczył się w Chinach, w tym od mnichów północnej świątyni Shaolin Shi De Qiang, Shi De Qi, Shi Su Gang’a (jego mistrza i si fu w Shaolin ). Uczył się także dwóch gałęzi południowego Shaolin Luohan Men /Arhat Quan w Fuzhou, w prowincji Fujian: Stylu Nan Shaolin Luohan Men od mistrza Lin Qing Duan, oraz Nan Shaolin Luohan Xiang Dian Quan od mistrza Jin Jing Fu. Ponadto, praktykował pólnocny Shaolin Luohan Quan w siedzibie głównej Światowej Federacji Wushu w Pekinie oraz Shaolin Quan w Polsce od mistrza Zhang Feng Jun. San Shou, tj. sportowej odmiany chińskich sztuk walki poznawał w Polsce mniędzy innymi od Liu Yun Peng’a oraz mistrza Zhang Fen Jun.

 

Taiji quan uczył się najpierw u Li Zhong Shu z Pekinu( 9 lat), później w Qindao na kursie trenerów formy 42 ruchów, u Zhang Fen Juna- formy 42 ruchów taiji z szablą, u Fu Shen Lam z Shanghaju całej dużej tradycyjnej formy rodziny Yang wg. linii Fu Zhong Wena i Yang Zheng Fu, od niej też nauczył się Da Lu, Xiao Lu, Tui Shou, Ru Shou, Rou Quan, form z mieczem, szablą i włócznią rodziny Yang, od w/w Li Zhong Shu nauczył się formy 24 i 88 ruchów Taiji quan wg. stylu Yang.

 

PawłowskiPawłowski
Sifu Sławomir Pawłowski ze swoim mistrzem Shi Su Gang z klasztoru Shaolin

 

Qigongu Yi Gin Ging uczył się do mnichów Shi De Qi ( W Shaolin) i Shi Su Gang (podczas jego pobytu w Polsce w Bielsku Białej), Shaolin Luohan Zhuang Kung od ex mnicha Shi De Hong w Shaolin, Luohan Shi Ba Shou od Shi Su Gang’a.
Posiada kwalifikacje: instruktora karate Shotokan, instruktora kung fu, sędziego klubowego kung fu, mistrza kung fu (klasa Mistrzowska nadana przez Polskie Zrzeszenie Kung fu/ Wushu), instruktora san shou, instruktora Shaolin Luohan kung fu nadane przez Światową Federację Kung Fu, kwalifikacje trenera międzynarodowego Wushu (które zdobył w Chinach w Qindao), i magistra nauczyciela wychowania fizycznego-kierunek nauczycielski (5 letnie studia). Ponadto upoważnienia do nauczania Shaolin kung fu wydane przez mnichów z klasztoru Shaolin. Upoważnienie do nauczania Taiji quan uzyskał od Li Zhong Shu oraz Chińskiej Federacji Wushu, a do nauczania południowych styli Luohan od mistrza Lin Qing Duan oraz Chińskiej Federacji Wushu z Fuzhou.

 

PawłowskiPawłowski

 

 

O jednym z wyjazdów sifu Sławomira Pawłowskiego do klasztoru Shaolin możesz poczytać pod poniższym linkiem:

http://www.neijia.net/neijia/wyjazd_15.html

 

 

Aktualności
TAI CHI GR. POCZĄTKUJACA - z dnia 2019-03-05

 

WTORKI:

GRUPA POCZĄTKUJĄCA 18:00 - 19:00

ZAJĘCIA ODWOŁANE

 

 

 


 


czytaj więcej >>
TAI CHI CHUAN - z dnia 2018-10-04

ĆWICZYMY WE CZWARTKI

godz. 18:00 - 19:00

 

GRUPA ŚREDNIOZAAWANSOWANA

i  GRUPA ZAAWANSOWANA  


czytaj więcej >>
SEMINARIUM QIGONG Z DAISY LEE - z dnia 2017-09-23

BIELSKO BIAŁA 

sala gimnastyczna ZDZ, ul Dworkowa5


czytaj więcej >>
WARSZTATY QIGONG W DŁUGI MAJOWY WEEKEND - z dnia 2017-04-28

28 kwiecień - 03 maj 2017

KOSZARAWA  k/ Zywca


czytaj więcej >>
KOBIECY QIGONG RADIANT LOTUS - z dnia 2017-03-03

 Bielsko Biała

Twoja Enklawa, ul. Żółkiewskiego 16a

PIĄTEK 17:30 - 18:45


 


czytaj więcej >>
TAI CHI Z ELEMENTAMI QIGONG - z dnia 2016-09-06

BIELSKO BIAŁA

"TWOJA ENKLAWA"

ul. Żółkiewskiego 16a


czytaj więcej >>
TAI CHI CHUAN KĘTY - z dnia 2016-09-01

DOM KULTYRY, UL. ŻWIRKI I WIGURY 2A

CZWARTKI:

GRUPA POCZĄTKUJĄCA   18:00 - 19:00

GRUPA ZAAWANSOWANA 19:15 - 20:15


czytaj więcej >>
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAI CHI I QIGONG - z dnia 2016-04-30

Bielsko Biała Park Miejski  przy ul. Słowackiego (przy Bielskim Centrum Kultury) godzina 10:00

 

 


czytaj więcej >>
Realizacja Campeoni